קורונה היום שאחרי – האם זו סופה של האנושות כפי שהכרנו אותה?

קורונה היום שאחרי – האם זו סופה של האנושות כפי שהכרנו אותה?

פרטים נוספים

קורונה היום שאחרי – האם זו סופה של האנושות כפי שהכרנו אותה?

מה משבר הקורונה מנסה ללמד אותנו

מיליוני שנות אבולוציה עיצבו אותנו באופן מטיבי להתמודדות עם אתגרי החיים בטבע, הבעיה היא שמאה שנים האחרונות הסביבה השתנתה בקצב כל כך מהיר שלא מאפשר לכוחות האבולוציה לעשות את ההתאמות הנדרשות לסביבה בחיים הדיגיטליים. מוחנו לא השיג את קצב התפתחות הטכנולוגיה ולכן למפגש הזה שבין המוח והטכנולוגיה יש השלכות מרתקות. אירוני הוא שדווקא כאשר האנושות מנסה בעיקשות להיעשות חסינה יותר, היא נעשית דווקא ובהכרח פגיעה יותר

דרווין גילה שבטבע לא החזק שורד, שורד זה היודע להתאים עצמו לסביבה המשתנה במהירות וביעילות. מגפת הקורונה היא שינוי אקראי ולא צפוי. אף על פי שהיינו רוצים להאמין שהדברים ישובו לקדמותם לאחר משבר הקורונה, שמדובר רק בהפסקה זמנית שלאחריה הכל יחזור לתפקד כשהיה – החיים לא ישובו למסלולם אלא יקבלו צביון חדש. המשבר יעצב דפוסי חשיבה וירקום קשרים חדשים במוחנו.

לכן ארגונים, חברות ופרטים שידעו להתאים עצמם למציאות המשתנה, הם אלו שישרדו.

הקלישאה לפיה אנשים נבחנים בשעת משבר נכונה, אבל אין הכוונה ליכולת להתגבר ולצלוח את המגיפה בשלום. רובנו נמשיך לחיות, אך המבחן האמיתי יהיה היכולת שלנו להמציא את עצמנו מחדש, ללמוד את מה שהטבע מנסה ללמד אותנו ולהשתנות בהתאם. המשבר הוא מבחן הישרדות, וכמו באבולוציה, גם כאן החזק שורד.

משבר הקורונה מספק הזדמנות לקחת הפסקה במרוץ ולהבין לאן פנינו מועדות. גם כפרטים, גם כארגונים וגם כחברה אנושית. הפרדוקס הוא שאנו לומדים להוקיר דבר מסוים רק כאשר אנו עומדים לאבד אותו. ההבנה שהמציאות כפי שאנו מכירים אותה היא כה שברירית, גורמת לנו לבצע שינויים באופן שבו נבחר לחיות את חיינו מבחינה אישית ומקצועית, וגם לנסות להבין לאן אנחנו רוצים להמשיך יחד כחברה.


שירות תמונות

רוצים גם? זה פשוט.

כוחות העל שתקבלו מאיתנו.

רגש

מה מניע את הצרכן שלנו? מהם התשוקות שלו, המאווים והרצונות שלו?

חשיבה

מהם תהליכי החשיבה, עיבוד המידע וקבלת ההחלטות של הצרכן שלנו?

הבנה

כיצד לזקק את המסקנות והתובנות מתוך ההתנהגות של המשתמש שלכם?

יישום

איך לוקחים מידע תיאורטי, והופכים אותו לכלים יישומיים בעידן הדיגיטלי?


דברו איתנו
close slider
אז במה אנחנו יכולים לעזור לכם?