קבלת החלטות וכלכלה התנהגותית

גישת עיצוב התנהגות משלבת כלכלה התנהגותית וקבלת החלטות לתחום פרקטי שמאפשר לשנות התנהגויות של אנשים במהירות. גישה זו לוקחת בחשבון לא רק המטרות והיעדים אלא גם את האופן שבו ניתן לעצב התנהגות, החלטות ורגשות אצל הלקוחות על פי עיקרון ה-Nudge – דחיפה קלה כמעט בלתי מורגשת כדי להניע אנשים לפעולה. הפילוסופיה העומדת מאחורי עיצוב התנהגות היא שמדע ופתרון בעיות יצירתי הולכים יד ביד. באמצעות פישוט של מודלים התנהגותיים לתובנות קלות ליישום, ניתן להניע לקוחות לבחירות ולפעולות הרצויות.

רוצים לשמוע עוד?

קוד קופון להנחה של 10% על כל המוצרים של לירז באתר סקרינז: lirazvip

הרצאות

תפקיד הרגש בקבלת החלטה – כמה משקל יש לאינטואיציה?

באיזו מידה החלטותיכם מבוססות על שיקולים רציונאליים ובאיזו מידה הן מבוססות על רגש? אף על פי שאנחנו אוהבים לחשוב על עצמנו כעל אנשים רציונאליים, 80% מההחלטות שאנו מקבלים אינן תוצאה של שיקול דעת מעמיק. באופן מפתיע לגורמים לא מודעים יש השפעה מרחיקת לכת על התנהגותנו, הרבה יותר מאשר לגורמים אליהם אנו מודעים וזאת - מבלי שנהיה כלל מודעים לגורמים הללו או להעריך את השפעתם.

מה שאנו מכנים אינטואיציה, היא בעצם עדות לתהליך מורכב של איתות ביולוגי הפועל מתחת לסף התודעה. אנחנו נולדים עם מנגנון אוטומטי המאחסן את ההתנסויות הקודמות ובונה מהם דפוסים. לכן, למרות שקבלת החלטות נתפשת כתהליך מחושב ורציונלי, קבלת החלטות לא תתקיים ללא רגש.

הפסיכולוגיה של השכנוע, עיצוב התנהגות והנעה

כיצד לעשות שימוש במנגנונים הפסיכולוגיים והטריגרים הרגשיים שהתפתחו במהלך מיליוני שנות אבולוציה כדי להצליח בתהליכי שכנוע והנעה לפעולה?

להבדיל מהגישות הקלאסיות למו״מ, הגישה של עיצוב התנהגות מבוססת על כלכלה התנהגותית תחום חדשני זוכה פרס נובל החושף את ההטיות הקוגניטיביות המשפיעות על ההחלטות שלנו.

גישת עיצוב התנהגות לוקחת בחשבון לא רק תוכן האינטראקציה אלא גם את האופן שבו ניתן לעצב התנהגות, החלטות ורגשות אצלנו ואצל אחרים על פי עיקרון ה-Nudge – דחיפה קלה כמעט בלתי מורגשת כדי לגרום לאנשים לעשות את הדבר הנכון מבלי שירגישו.

הפילוסופיה העומדת מאחורי עיצוב התנהגות היא שמדע ופתרון בעיות יצירתי הולכים יד ביד. באמצעות פישוט של מודלים התנהגותיים לתובנות קלות ליישום, אתם יכולים כבר היום לקבל את הכלים הנחוצים ולהניע משתמשים לפעולה באופן מיידי.

בהרצאה נבין כיצד ניתן לעצב את התנהגות של לקוחות ומהם הטריגרים הפסיכולוגיים המניעים לפעולה. הבנת המודלים של עיצוב התנהגות היא הדרך המהירה והיעילה ביותר להבין את התהליכים המודעים והלא מודעים המניעים את ההתנהגות.

הפסיכולוגיה של עיצוב התודעה

"ההמון הוא פתי וקל להשפעה, אין הוא ביקורתי, והבלתי סביר אינו קיים עבורו... מי שרוצה להשפיע עליו אינו זקוק לטיעונים לוגיים מתונים, אלא עליו להתבטא בצבעים עזים, להפריז, ולחזור שוב ושוב על אותם דברים".

פרויד, "פסיכולוגיה של ההמון ואנליזה של האני"

כיצד מספרים סיפור שיעורר את הרגש הנכון, שילחץ על הכפתורים הנכונים במוחים של המשתמשים ויניע אותם לפעולה. בהרצאה זו נחשוף את הפרקטיקות מאחורי האופן שבו מעצבים לנו את התודעה, נבין עד כמה הרצון החופשי הוא אשליה ומדוע הבחירות שאנחנו עושים הן לא באמת שלנו.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים שמעל 85% מההחלטות שאנחנו מקבלים מושפעות מרגש, לכן כאשר מבינים כיצד ללחוץ על כפתורי הרגש הנכונים, כל כך קל להפעיל אותנו. כיצד זה בא לידי ביטוי בחיי היומיום שלנו והאם אנחנו יכולים להימנע מכך?

צרו קשר