בניית שאלונים פסיכולוגיים

לירז מתמחה ביצירת שאלונים פסיכולוגיים על פי מתודולוגית הריאיון הקוגניטיבי שמטרתה לקבל תובנות עומק על לקוחות או מועמדים. שאלונים אלו בנויים כדי למפות אנשים על פני תכונות אישיות, לחשוף מניעים פנימיים, נקודות חוזק וחולשה, העדפות ותפיסות.

 באמצעות סדרה של שאלות לא ישירות, המעוצבות  כדי להבין את דפוסי החשיבה של האנשים, לירז מספקת ללקוחות כלי המאפשר קבלת החלטות מושכלות ואסטרטגיות. 

דוגמאות לשאלונים

הערכת התאמה לתפקיד

ניתן באמצעות שאלונים פסיכולוגיים להעריך את התאמתם של מועמדים לתפקידים ספציפיים על סמך תכונות האישיות, הכישורים והמניעים שלהם. על ידי הבנת המניעים והחוזקות הפנימיים של המועמדים, מעסיקים יכולים לקבל החלטות גיוס עובדים מושכלות יותר, מה שיוביל להתאמה טובה יותר לעבודה ותחלופה מופחתת.

תאימות צוותי סטארט-אפ

באמצעות שאלונים פסיכולוגיים ניתן להעריך את מידת ההתאמה של המועמדים לחברי הצוות הקיימים. על ידי זיהוי סגנונות התקשורת, העדפות העבודה והדינמיקה הבין אישית של אנשים, מעסיקים יכולים לבנות צוותים מגובשים ופרודקטיביים יותר.

הערכת פוטנציאל מנהיגות

הערכת פוטנציאל המנהיגות של המועמדים היא חיונית עבור ארגונים המחפשים לטפח מנהיגים עתידיים. שאלונים פסיכולוגיים יכולים לחשוף את תכונות המנהיגות של המועמדים, כגון אינטליגנציה רגשית, יכולות קבלת החלטות וכישורי פתרון קונפליקטים, לעזור לארגונים לזהות ולטפח כישרון מנהיגות בשורותיהם.

התאמה לתרבות הארגונית

התאמה תרבותית היא היבט חיוני לשביעות רצון העובדים ולהצלחה ארגונית. על ידי מדידת הערכים, מוסר העבודה והעמדות של המועמדים, מעסיקים יכולים להבטיח התאמה לתרבות החברה, טיפוח סביבת עבודה חיובית והפחתת קונפליקטים.

התאמות רומנטיות

בתחום של שירותי היכרויות או שידוכים מקוונים, שאלונים פסיכולוגיים יכולים לעזור לאנשים להעריך את התאימות עם בני זוג רומנטיים פוטנציאליים. על ידי הערכת תכונות אישיות, ערכים ומטרות חיים, שאלונים אלו מאפשרים למשתמשים לזהות התאמה איתם הם חולקים תחומי עניין וערכים משותפים, מה שמגדיל את הסבירות להתאמה ארוכת טווח.

צרו קשר